کد خبر : 196118
تاریخ انتشار : دوشنبه 8 فروردین 1401 - 17:07

دانلود زیرنویس مستند Chernobyl: The Lost Tapes 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند Chernobyl: The Lost Tapes 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند Chernobyl: The Lost Tapes 2022 اگر در چند سال گذشته اکران می شد، Chernobyl: The Lost Tapes مستند مهمی بود. ترکیبی بلند از مصاحبه‌های صوتی و فیلم‌های آرشیو تا حد زیادی دیده نشده که فاجعه ۱۹۸۶ را در چشم‌انداز جدید وحشتناکی قرار می‌دهد. این که اکنون آشکار شده است – تنها چند

دانلود زیرنویس مستند Chernobyl: The Lost Tapes 2022 اگر در چند سال گذشته اکران می شد، Chernobyl: The Lost Tapes مستند مهمی بود. ترکیبی بلند از مصاحبه‌های صوتی و فیلم‌های آرشیو تا حد زیادی دیده نشده که فاجعه ۱۹۸۶ را در چشم‌انداز جدید وحشتناکی قرار می‌دهد. این که اکنون آشکار شده است – تنها چند روز پس از اینکه روسیه تهاجم تمام عیار به اوکراین را آغاز کرد، از جمله حمله به خود سایت چرنوبیل – آن را به همان اندازه که غم انگیز است غیرقابل چشم پوشی می کند.

برای دانلود به لینک زیر مراجعه کنید

https://blue-subtitle.com/chernobyl-the-lost-tapes-2022/

Chernobyl: The Lost Tapes” release date announced – Contamination Zone –  Group and private trips to Chernobyl and Pripyat

زیرنویس مستند Chernobyl: The Lost Tapes 2022 بدیهی است که این بهنگام بودن هرگز مقصود نبوده است. در واقع، جیمز جونز، سازنده فیلم، زمانی که دو سال پیش کار روی آن را آغاز کرد، یک رویداد تاریخی متفاوت در ذهن داشت. او می‌گوید: «در ابتدا فکر می‌کردم مربوط به کووید است. مانند چرنوبیل، روزهای اولیه همه‌گیری با بیماری‌های مرموزی همراه بود که دولت محلی سعی کرد از آن جلوگیری کند.

او می گوید: «من به این ایده علاقه داشتم که این دشمن نامرئی ما را تهدید می کند. یک رژیم استبدادی در مورد آن دروغ می گفت و شهروندان چینی شروع به ابراز نارضایتی خود به صورت علنی کردند.»

بذر این مستند زمانی کاشته شد که جونز دو کتاب در مورد فاجعه را در دوران قرنطینه خواند – او در نگاهی به گذشته می‌گوید: «برای وضعیت روحی من خوب نیست». “اما کاملاً جذاب.” یکی حاوی پاورقی بود که توجه او را جلب کرد. او می‌گوید: «به فیلمی اشاره می‌کرد که آخر هفته پس از تصادف در پریپیات [در شمال اوکراین] گرفته شد. علیرغم این واقعیت که بدترین فاجعه هسته‌ای تاریخ ساعاتی قبل در جاده اتفاق افتاده بود و ۴۰۰ برابر بیشتر از بمب هیروشیما مواد رادیواکتیو در جو منتشر می‌کرد، فیلم‌ها ساکنان را نشان می‌داد که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است.

جونز می‌گوید: «می‌توانید مادران را ببینید که بچه‌ها را به اطراف هل می‌دهند و بچه‌هایی را که روی شن‌ها فوتبال بازی می‌کنند». «سپس به دلیل سطح فوق‌العاده بالای تشعشع، شروع به دیدن این فلاش‌های سفید روی فیلم می‌کنید. خیلی سرد کننده بود.» با این وجود، وجود این فیلم او را به جستجوی بیشتر ترغیب کرد. از طریق منابع فراوان – آرشیوهای ملی، فیلم‌های تبلیغاتی، استودیوهای مستند شوروی در حال فروپاشی، گزارش‌های خبری غربی، کودکان و سربازانی که در آن زمان دوربین‌های ویدئویی داشتند – او شروع به جمع‌آوری یک مستند تاول‌انگیز کرد که خط مستقیمی را از اتحاد جماهیر شوروی ترسیم می‌کرد. تلاش برای کم اهمیت جلوه دادن فاجعه تا سقوط خود اتحاد جماهیر شوروی.

Chernobyl: The Lost Tapes (2022) - IMDb

زیرنویس Chernobyl: The Lost Tapes 2022 اگرچه چرنوبیل یکی از آن نقطه‌های نقطه‌گذاری تاریخی است که همه فکر می‌کنند نگاهی کلی به آن دارند، به ویژه به دلیل سریال درام اخیر Sky، نوارهای گمشده با لحظاتی از فیلم آنقدر خارق‌العاده است که بعید است آنها را فراموش کنید. یک هلیکوپتر پاکسازی در حال سقوط به زمین بر فراز محل انفجار. فیلمی از صدمات و جهش به انسان و حیوانات. نشانگرهای چوبی قبر در یک جنگل تحت تابش.

اما شاید فراموش نشدنی ترین سکانس به اصطلاح انحلال طلبان باشد. پرسنل نظامی و غیرنظامی که پس از پر شدن بیش از حد تشعشعات و عملکرد نادرست رباتی که برای انجام این کار طراحی شده بود، مأموریت یافتند تا تن ها مواد آلوده را از سقف ساختمان با دست پاک کنند. ما آنها را می بینیم که با بستن ورقه های سربی به بدنشان و شوخی های عصبی در مورد ودکا، PPE ابتدایی را شکل می دهند. سپس یک کلیپ وجود دارد که در آن یک دوربین گروهی از انحلال‌طلبان را از یک نردبان بالا می‌برد و به سمت پشت بام می‌رود. این کاملاً خارق‌العاده است، مانند اینکه با دست به دهان جهنم هدایت شود. جونز می گوید: «در آن زمان این خطرناک ترین مکان روی زمین بود. بسیاری از آنها نمی دانستند چه می کنند.»

فیلم های گرفته شده در اطراف پریپیات قبل از فاجعه به همان اندازه ناراحت کننده است. مکان شبیه یک مدینه فاضله است. تمیز و باز است، مملو از بچه های زیادی است که یک مقام دولتی با افتخار بال جدید یک زایشگاه را باز می کند تا با این ظرفیت کنار بیاید. جونز اعتراف می‌کند که این فیلم حاوی تبلیغات شوروی است، اما به نظر می‌رسد تا حد زیادی بازتابی دقیق از احساس مردمی که در آنجا زندگی می‌کنند نسبت به شهرشان داشته باشند.

جونز درباره این فیلم می گوید: «این فقط مکان را انسانی کرد. من سریال درام را دوست داشتم، اما بی‌وقفه تلخ است. من فکر می کنم تنها نمایی که از شهر واقعی می بینید زمانی است که پرنده ای از آسمان سقوط می کند و می میرد. اما این واقعیت دیگر وجود داشت، مردمی که در دریا شنا می کردند و زندگی معمولی داشتند. بنابراین وقتی فاجعه رخ می دهد، احساس می کنید که این دنیای دور از شهروندان شوروی نیست. مکان پر جنب و جوش و شادی بود.»

با این حال، یکی از موضوعاتی که مستند با سریال به اشتراک می گذارد، لیودمیلا ایگناتنکو است. در این درام با بازی جسی باکلی، او یک اوکراینی باردار در زمان حادثه است که شوهرش پس از تلاش برای خاموش کردن آتش در اثر مسمومیت شدید با تشعشع جان باخت.

Chernobyl: The Lost Tapes – stunning TV that is suddenly unmissable |  Television | The Guardian

ایگناتنکو یکی از مصاحبه شوندگان اصلی در نوارهای گمشده است. او ستون عاطفی مشابهی را در اینجا به نمایش می‌گذارد، و خاطره‌ای صوتی از وحشتی را که شاهد آن بود با شفافیت قابل‌توجهی ارائه می‌دهد. جونز با حیرت می گوید: «لیودمیلا مصیبت های زیادی را پشت سر گذاشته است.

برخی از فیلم‌های بایگانی‌تر خانگی نیز به ما کمک می‌کند تا به ما یادآوری کنیم که این فاجعه چقدر اخیر بوده است. برای تماشای بازیگران یونیفرم پوش سریال چرنوبیل – یا هر فیلم رسمی شوروی از آن زمان، که بیشتر آنها هنوز با فیلم سیاه و سفید گرفته می شد تا از ارتقای کیت آنها صرفه جویی شود – ممکن است فکر کنید همه اینها در دهه ۱۹۵۰ اتفاق افتاده است یا دهه ۶۰ اما انبوه فیلم‌های ویدیویی جدید جونز، با برخی مدهای حیرت‌انگیز مناسب دوران، به تأکید بر این نکته کمک می‌کند که از نظر تاریخی، این اتفاق اخیراً رخ داده است.

جونز می گوید: «احساس درستی دهه ۸۰ است. «در واقع یک کلیپ عالی بود که من واقعاً می‌خواستم در جایی که یک دیسکو واقعا دهه ۸۰ وجود دارد، و درست مثل چراغ‌های چشمک زن و دی‌جی و چیزهای دیگر از آن استفاده کنم. اما گنجاندن آن کمی اشتباه به نظر می‌رسد.»

با وجود تمام وحشت های درونی چرنوبیل: نوارهای گمشده، چیزی که فیلم را به زمان حال می کشاند، سیلی از اطلاعات نادرست است که در پی این تراژدی از اتحاد جماهیر شوروی فوران کرد. علیرغم اینکه بقیه جهان با هشدار موجهی نسبت به تهدید جانی واکنش نشان می‌دادند، دولت شوروی به شدت بسته شد و از اعتراف هر چیزی که کاملاً غیرقابل انکار نبود، صرف نظر از شواهد، خودداری کرد. ساکنان پریپیات تخلیه شده اند، اما به آنها گفته شده که ظرف چند روز آینده باز خواهند گشت. بیمارانی که بر اثر سوختگی غیرقابل تصور تشعشع جان خود را از دست می‌دادند، به دلیل عدم ارتباط با چرنوبیل دور شدند. این مستند ادعا می کند که تخمین زده می شود ۲۰۰۰۰۰ نفر در نتیجه مستقیم این فاجعه جان خود را از دست داده اند. آمار رسمی شوروی ۱۳ باقی مانده است. به بیان امروزی، این اخبار جعلی در مقیاس عظیم بود.

در نهایت، مردم متوجه حقیقت شدند و خشم عمومی از این سرپوش گذاشتن به حدی بود که به زودی استقلال اوکراین و همچنین فروپاشی نهایی اتحاد جماهیر شوروی به دنبال داشت. از جونز می‌پرسم که آیا در عصر اینترنت، چیزی به این بزرگی را می‌توان به همین راحتی پوشش داد؟

“شما فکر می کنید غیرممکن است، اما سپس به روسیه، در شرق اوکراین نگاه می کنید. اگر مردم تلویزیون دولتی را تماشا می‌کنند، به‌ویژه افراد در سن خاصی، واقعاً می‌توانید افکار مردم را کنترل کنید. من حدس می‌زنم تاکتیک پوتین اکنون فقط ایجاد سردرگمی در همه جا است تا مردم احساس کنند نمی‌توانند به چیزی اعتماد کنند، خواه تلویزیون دولتی باشد یا تئوری توطئه در فیس بوک. حقیقت واقعی تنها یکی از چیزهایی است که در اطراف وجود دارد. می‌خواهید فکر کنید که اگر مردم بر اثر تشعشعات می‌میرند یا سرطان می‌گیرند یا موهایشان می‌ریزد، مستند می‌شود. اما من نمی دانم. ایمان من به دنیای مدرن متزلزل شده است.»

ایمن کردن تمام فیلم‌ها آنقدر کار سختی بود که او را تا بالای سیم کشاند. او می گوید: «این در اطراف روسیه و اوکراین پراکنده بود و فقط یک کابوس بود. «بوروکراسی شوروی، همه‌گیری، تحریم‌ها. پرداخت های ما به روسیه توسط بانک ها متوقف می شد. خنده آور بود تا دو سه هفته پیش، فکر می‌کردم هیچ راهی وجود ندارد که بتوانیم به موقع تحویل دهیم.»

این مستند بالاخره یک هفته پیش تحویل داده شد. جونز می‌گوید: «به معنای واقعی کلمه در زمان کوتاه. اگر جنگ زودتر شروع می شد، فیلم تمام نمی شد.» این ما را به موضوعی می رساند که بر مصاحبه، مستند و به طور کلی جهان سایه افکنده است. در طول صحبت‌های ما، جونز با تحسین از تهیه‌کنندگان اوکراینی‌اش صحبت می‌کرد که به دنبال کردن فیلم‌های آرشیو، همراه با خدمه و افراد مصاحبه از آن منطقه کمک کردند. آیا آنها از زمان تهاجم در تماس بوده اند؟ او پاسخ می دهد: “تقریباً همه آنها، بله.” حالشون چطوره؟ “همه آنها ترسیده اند، می دانید؟ خشمگین. همه آنها احساس ناتوانی می کنند.»

و لیودمیلا ایگناتنکو؟ «دیروز پیامک دادم که می‌دانی، امیدوارم حالت خوب باشد. من همیشه وقتی پیام می دهیم با او به زبان روسی صحبت می کنم. این بار او به زبان اوکراینی پاسخ داد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هزینه رپورتاژ آگهی

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح